Akıllıca Para Biriktirin: Ne zaman yaz lastiği alınmalı?

Sıcaklıklar ilkbahar boyunca yükselmekte: Her birkaç yılda bir tekrar lastik satın alınmalı ama yaz başlangıcı yaz lastiği almak için doğru zaman mı?Yaz Lastiği Değiştirme: Avantajları

Yaz: Çoğumuz için en iyi zaman kabul edilir, bu durum özellikle de bireysel sürücüler için geçerli. Spor araba veya üstü açılabilen arabalar olup olmasına bakılmaksızın sürüş meraklıları ödedikleri paraların karşılığını özellikle güneşli günlerde alıyor. Uygun yaz lastikleri keyifli sürüş için olmazsa olmaz. Çoğu için lastik değiştirmek rutin bir prosedür. Yaz lastikleri genel olarak hava sıcaklıklarının sürekli 7 derecenin üstünde görüldüğünde önerilir. Denenmiş ve test edilmiş E-O yani Paskalya’dan Ekim’e kuralı saygıdeğer bir kullanım ölçütü olarak değerlendirilir.

Şans Eseri: Kış lastiklerinin aksine yaz lastiği takmanın yasal bir zorunluluğu bulunmamaktadır öteyandan yasal zorunluluk olmamasına karşın yaz lastiği değişimi oldukça önerilmektedir.Kış lastikleri kuru yollarda yeterince iyi fren yapamamaktadır. Öteyandan yaz lastiklerinin özel kauçuk yapısı sıcak havalar için en iyi şekilde tasarlanmıştır. Fark edilebilir tek değişiklik frenleme kapasitesiyle sınırlı değil. Yaz lastikleri rahat sürüş, sürüklenme endişesi ve benzin kullanımı konularında da daha yüksek verim sağlamaktadır. Dahası yaz ve kış lastikleri arasında farklar ifade ettiğimiz konulardan fazlası.

Uniroyal. A brand of Continental.*