Güvenli sürüş için ipuçları

Lastiklerinizin diş derinliği nasıl kontrol edilir?

02_optimal_depths_DE_Teaser

Lastiğinizin diş derinliğini nasıl kontrol edeceğinizi bilmek önemlidir. Diş derinliği her şeyden önce yol yüzeyine tutunma sağlayarak yol tutuşunu etkiler. Derinlik arttıkça kavrama da artar.


Daha Fazla Bilgi

Yeni lastikler: Aracınız için ideal değiştirme zamanı

Her lastiğin bir  aşınma sınırı vardır. Yeni lastiklere ne zaman ihtiyacınız olduğunu buradan açıklıyoruz.!

Daha Fazla Bilgi

Çevre dostu sürüş için ipuçları

Çevre dostu sürüş artık hiç olmadığı kadar önemli hale geldi. Çevre dostu araçların sayısındaki artıştan da bu anlaşılabilir. 

Daha Fazla Bilgi

Arabayla tatil: Yolculuğunuzu planlamanız için ipuçları

Tatil demek yolculuk demektir. Özellikle aileler ve tatillerinde rahatlığın tadını çıkarmak isteyenler, arabayla yola çıkarlar. Yolculuğunuzun sorunsuz bir şekilde geçmesi için bazı ipuçlarını derledik.


Daha Fazla Bilgi

Ağır yağışlı havalarda sürüş

01_heavy_rain

Tüm Uniroyal lastiklerimiz gibi, yağmur için tasarlanan lastiklerle ıslak yolda sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Şüphesiz yağmurun bazı zorlukları vardır, ancak şiddetli yağmurda nasıl araç kullanılacağını bilirseniz bunların çoğunun üstesinden gelebilirsiniz.


Read More

Sisli yolda sürüş

Sürücüler için aniden bir sis tabakası ile karşılaşmaktan daha ürkütücü çok az şey olabilir. Görüşünüz azalır ve etrafınızdaki şeyler bir anda görünmez hale gelir. İyi olan şey ise siste nasıl araba kullanılacağını öğrenebilirsiniz.Daha Fazla Bilgi

Yanınıza kış acil durum kiti alın

01_winter_emergency_kit

Ne kadar iyi araba kullansanız da işler yolunda gitmeyebilir. Ve ihtiyacınız olan son şey hazırlıksız yakalanmaktır. Oldukça ucuz olan bir kış acil durum kiti bir kaza veya arıza durumunda hayat kurtarıcı olabilir.


Daha Fazla Bilgi

Arabayla kış tatiline çıkmak

Kış tatilleri müthiş eğlencelidir. Gideceğiniz yere ne kadar erken varırsanız o kadar erken eğlenmeye başlayabilirsiniz. Yine de dağa çıkarken karşılaşabileceğiniz zorlukları bilmenizde fayda var.Daha Fazla Bilgi

Suda kızaklama nedir?

Lastiklerinizin önünde, aracınızın ağırlığının tahliye edebileceği hızdan daha hızlı bir şekilde su biriktiğinde suda kızaklama meydana gelir. Bunun sonucunda lastiğin altında oluşan su basıncı, kauçuk ve yol yüzeyi arasında ince bir su tabakası yaratır.


Daha Fazla Bilgi

Aracınızda daima bulundurmanız gereken 10 şey

Bir kış acil durum kitinin yanında  hayatınızı kolaylaştıracak 10 önerimiz


Daha Fazla Bilgi

Viraj esnasında ortaya çıkan fiziksel kuvvetler

Lastik tasarımının fiziksel kuvvetler üzerinde düşündüğünüzden daha fazla etkisi vardır. Mühendisler yol tutuşunu etkileyen tüm kuvvetlerin tam olarak farkında olarak güvenliği, yakıt verimliliğini, aşınma ve yıpranmayı ve performansı göz önüne almalıdır.


Daha Fazla Bilgi
Uniroyal. A brand of Continental.*