Arabayla tatil: Yolculuğunuzu planlamanız için ipuçları

Tatil demek keyifli bir yolculuk demektir.  Yolculuğunuzun keyifli bir şekilde geçmesi için göz atmanız gereken bazı ipuçlarını sizler için derledik.


Arabayla tatil: Yolculuk planlama

Her yolculuk planlamayla başlar. Özellikle çocuklarınızla yola çıktığınız tatiller için bu geçerlidir. Çocuklarla uzun bir araba yolculuğu sizler için oldukça stresli olabilir. Bu nedenle çocukların keyifli bir yolculuk geçirmesini sağlayacak oyunlar çok önemlidir. Çocukların yaşına uygun oyunları seçerek tüm aileyi birlikte oyun oynamaya teşvik edebilirsiniz. Bebekler için hangi oyuncakları yanınıza alacağınıza ve hangi oyunları oynayacağınıza önceden karar verin. Çocuklar için ise özellikle, plaka tahmin etme veya belirli renklerde arabaları bulma gibi bilmece veya bulmaca türü oyunlar oynayabilirsiniz. Dinleme oyunları, kitap veya film gibi mümkün olduğunca farklı seçeneklerle çocukların keyif almasına yardımcı olabilir. Bunlara ek olarak, yanınızda hassas mideler için yeteri kadar tuzlu atıştırmalık, içecek ve mide bulantısına karşı torba bulundurmanız önerilir.

Uzun yolculuklar için tavsiyemiz: Yola çıkmadan güzergâhınızı belirleyin. Böylece servis istasyonlarını ve molaları planlayabilirsiniz. Bu alanlar oyunlara ek olarak çocuklarınıza yolculuk sırasında biraz stres atma fırsatı verir. Çünkü bazı servis istasyonlarında modern ve güvenli oyun alanları da yer alır.

Yaklaşık her iki saatte bir mola vermeyi planlayın. Bebekle uzun yola çıkıyorsanız her bir buçuk saatte bir mola verin. Ayrıca yolculuğunuzu planlarken yoğun seyahat günlerini veya trafik saatlerini dikkate alın. Hafta sonları yollar genellikle daha kalabalık olabilir.

Uniroyal. A brand of Continental.*