Aracınızda daima bulundurmanız gereken 10 şey

Bir kış acil durum kitinin yanında  hayatınızı kolaylaştıracak 10 önerimiz:


1) Koli bandı. Basınca duyarlı bu çok yönlü bant, geçici kaporta onarımlarından yol kenarında ilk yardıma kadar her türlü işte olmazsa olmazdır.


2) Led el feneri. Bu sadece sorunu tespit etmenize değil, aynı zamanda sizi karanlıkta diğer kişilerin bulmasına da yardımcı olur. Ayrıca pillerin akması veya bitmesi nedeniyle endişelenmenize gerek kalmaz.


3) Bir çift iş eldiveni. Bijon somunlarıyla uğraşıyorsanız veya sıcak motor parçalarına dokunmanız gerekiyorsa, sizi sıcak tutmanın yanı sıra ekstra bir koruma da sağlayacaktır.


4) Çok amaçlı bir tamir aleti. Hiç kimse her yere dolu bir alet çantası ile gitmek istemez. Ancak çok amaçlı bir alet, tüm temel ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.


5) Bir battaniye. Bu da çok amaçlı bir aksesuardır. Isınmak veya güneşten korunmak için kullanabilirsiniz. Bir Mylar battaniyesi (folyo hayatta kalma battaniyesi) iyi termal koruma sağlar, ayrıca pek çok farklı işe yarar. Örneğin bir su kaynağı için yağmuru tutmak, giysilerinizi kurutmak ve hatta parlak yüzeyi sayesinde dikkat çekmek için kullanabilirsiniz.


6) Kova. Kovalar, yağmur suyunu toplamaktan acil tuvalet ihtiyacını gidermeye kadar pek çok işe yarar. Yer kaplasalar da, bunları eşya saklamak amacıyla kullanabilir veya katlanabilir bir modelini satın alabilirsiniz.


7) Araç şarj cihazı. Her gün ihtiyaç duyulan bir şeydir. Sürüş sırasında eller serbest telefonunuzu şarjda tutun, böylece ihtiyacınız olduğunda telefonunuz daima şarj olur. Acil durumlarda bir powerbank de bulundurmak isteyebilirsiniz.


8) Kâğıt havlu. Ön camlardaki pislikten çocukların yüzlerini temizlemeye kadar pek çok yerde kullanılabilir. Ayrıca, yağ seviyenizi kontrol ederken de kâğıt havluya ihtiyaç duyacaksınız.


9) Emniyet kemeri kesici/cam kırıcı. Umarız bu 2'si 1 arada alete asla ihtiyacınız olmaz, ancak bir aracın içinde sıkışıp kalırsanız, gerçek bir cankurtaran olabilir.


10) Bir barbekü çakmağı, boş bir kahve kutusu ve tealight mumlar. Soğuk bir gecede yolda kalırsanız bu doğal ısı kaynağı kesinlikle işinize yarayacaktır. Sadece mumları kahve kutusuna yerleştirerek sabit, düz ve ısıya dayanıklı bir zemine koyun. Bu şekilde dört saate kadar ısınabilirsiniz.


Uniroyal. A brand of Continental.*