Kış sürüşü

Kışın jant tercihi hakkında bilmeniz gerekenler

Karda sürüş

Kar çok eğlencelidir. Kartopu savaşları, kardan adam, kızak … Bunların tümü içimizdeki çocuğu dışarı çıkarırken yetişkinlere, özellikle sürüş konusunda bazı zorluklar da çıkarır.


Daha Fazla Bilgi

Avrupa'da kış lastikleri hangi ülkelerde zorunlu?

Kış lastiği kullanımını ile ilgili yasalar ülkeden ülkeye ve hatta bazı ülkelerde bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Peki, Avrupa'da kış lastiğinin kullanımı hangi ülkelerde zorunlu? 

Daha Fazla Bilgi

Yaz mevsiminde kış lastikleri

Her altı ayda bir lastikleri değiştirmek maliyetli olabilir, ancak bazı ülkelerde bu zorunludur. Öyleyse bu neden yapılmalıdır? Neden yazın kış lastikleri veya kışın yaz lastikleri kullanılmaz?


Daha Fazla Bilgi

Kar zincirlerini takma ve kullanma

01_icon_snowchain

Çoğu otomobil, SUV ve kamyona kar zinciri takılabilir. Karda ve buzda çekiş gücünü büyük ölçüde artırdıklarından geçici bir çözüm olarak yaz lastiklerine takılabilirler.


Daha Fazla Bilgi

Buzlu yolda sürüş

02_how_to_drive_in_icy_cond_img

Buz pateni ve buz hokeyinin bu kadar popüler olmasının haklı bir nedeni var, buz üzerinde hızla kaymak çok eğlencelidir. Ama bir arabanın içindeyseniz ve yol buzla kaplıysa bu o kadar da eğlenceli olmaz.


Daha Fazla Bilgi

Kış lastiği satın almalı mıyım?

03_snow_tyre

Kimse gereksiz para harcamak istemez, bu nedenle kış ve yaz lastikleri için ayrı ayrı masraf yapmak size anlamsız gelebilir.


Daha Fazla Bilgi

Donmuş kapı kilitleri nasıl açılır?

01_frozen_door

Arabanızın kilitleri kolay kolay donmaz, ama böyle bir şey olduğunda ortaya pek çok sorun çıkabilir. Neyse ki araba kapılarının donmuş kilitleri birkaç şekilde açılabilir.


Daha Fazla Bilgi

Aracınızı kışa hazırlama

02_check_wiper_blade_icon

Yıl boyu keyifle araba kullanmak istiyorsanız aracınızı kışa hazırlamalısınız. Aşağıdaki kontroller özel bir teknik bilgi gerektirmeden kolayca yapılabilir.


Daha Fazla Bilgi

Aracınız kara saplandığında neler yapmalısınız?

01_stuck_in_snow

Aracınız park halindeyken kar yağmışsa, lastikler hava koşullarına uygun değilse ve yoldan çıkmışsanız, kendinizi kara saplanmış halde bulabilirsiniz.


Daha Fazla Bilgi

Kış lastiklerinin sırt yapısı

Kış lastiği yaz lastiğinden görsel olarak üç şekilde ayırt edilebilir: kış lastiğinin dişleri daha derindir, sırt deseni farklıdır ve ilave yanak işaretleri bulunur.


Daha Fazla Bilgi

Kış lastiği nedir?

Bazı ülkelerde soğuk havalar başladığında yaz lastiklerinden kış lastiklerine geçmeniz zorunludur. Peki, kış lastikleri nasıldır ve niye bazı yerlerde zorunlu, bazı yerlerde zorunlu değildir?


Daha Fazla Bilgi

Yaz ve kış lastikleri arasındaki fark nedir?

03_snow_tyre

Pek çok kişi, özellikle de ılıman olmayan hava şartlarında yaşayanların, biri yaz ve diğeri kış için olmak üzere iki takım lastiğe sahip olmaları bir zorunluluktur. Peki yaz ve kış lastikleri arasındaki fark nedir?


Daha Fazla Bilgi
Uniroyal. A brand of Continental.*