Kışın jant tercihi hakkında bilmeniz gerekenler

Çoğu zaman, sürücülerin alüminyum veya çelik jant kullanıp kullanmaması bir zevk meselesidir. Alaşım jantlar göz alıcı olsa da, çelik jantlar daha uygun ve daha sağlamdır. Ancak, kış şartlarında farklılıklar gösterebilir. Hangisi zorlu kış şartlarında kullanım için uygundur?

Aliminyum yada çelik jantlar: Kış lastikleriniz için hangisi tercih etmelisiniz?

Tercihiniz ister alüminyum ister daha iyi bir çelik seçeneği olsun. Kesin olan bir şey var. Çelik jantları daha az maliyetli oldukları için çok daha sık görüyorsunuz. Öte yandan, birçok otomobil sürücüsü sportif görünümleri nedeniyle alaşım jantlarını tercih ediyor. Özellikle soğuk hava koşullarında jant tercihi performansta  farklılıklara neden olabilir.

Yeni kış lastiği kullanan herkes alaşım ve çelik jantlar arasında seçim yapar. Alaşım jantlar, modaya uygun görünümleri nedeniyle birçok sürücü tarafından tercih edilir. Ancak kışın gerçek bir tehlike neden olma olasılıkları oldukça yüksektir. Tabii ki, araçtaki lastikler kışın yol güvenliği için karar verici faktördür. Bununla birlikte, kış lastikleri için doğru jantlara sahip olmak da güvenliğe katkıda bulunur. Ne yazık ki, tüm alaşım jantlar kış koşulları için uygun değildir.

Uniroyal. A brand of Continental.*