Lastik tamiri

Lastiklerin her zaman profesyoneller tarafında tamir edilmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü gerekli ekipmana sahip olmanın yanı sıra bir lastiği değiştirmek yerine tamir etmenin güvenli veya yasal olup olmadığına karar vermek için gerekli kontrolleri yapabilirler.


Geçici tamir

Evden veya bir lastik servisinden çok uzaktaysanız patlak bir lastikle yola devam etme riskini göze almamalısınız. Lastik tamiri konusunda tecrübeliyseniz ve trafikten uzak, aydınlık ve güvenli bir bölgedeyseniz kendiniz işe başlayabilirsiniz.

Lastiğinizi geçici olarak onarmak veya değiştirmek nispeten kolaydır ve profesyonel yardım alana kadar bu şekilde idare edebilirsiniz.


Lastik dolgu macununun kullanılması

Aracınızın üreticisi stepne yerine lastik dolgu macunu ve lastik şişirme kiti vermiş olabilir. Delinmenin çok ciddi olmadığı ve patlak lastikle uzun süre yol almadığınız varsayımıyla, lastik supabına dolgu macunu sıkabilir, pompa veya basınçlı hava kutuları yardımıyla lastiği şişirebilirsiniz. Bu kitler lastik patlamasını önleyici veya tamir macunları adıyla online alışveriş ile veya otomobil satıcılarından  alınabilir.Lastik dolgu macunları geçici bir çözüm olduğundan yalnızca en yakın tamirciye gidene kadar kullanılmalıdır. Dolgu macunu, supapların birbirine yapışarak lastiği kitlemesine neden olabileceğinden, lastiğin mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi gerekir. Lastik dolgu macunu kullandıktan sonra asla 60 km/s hızı aşmayın.


Lastiğiniz patladığında her zaman yenisi ile değiştirmek gerekmeyebilir. Bölgenizdeki Uniroyal bayisi lastiğinizin tamir edilip edilemeyeceğine karar vermeden önce bazı zorunlu kontroller yapacaktır. Lastiğinizi kendiniz tamir etmeye karar verirseniz şunları bilmeniz gerekir:

1. Delinme nispeten küçükse lastiğinizi tamir edin.

2. Güvenli, iyi aydınlatılmış bir yerde bulunduğunuzdan emin olun.

3. Lastiğin supabından lastik dolgu macununu sıkarak lastiği şişirin.

4. Lastik dolgu macununun yalnızca geçici bir önlem olduğunu aklınızda bulundurun.

5. Size en yakın lastik bayisine doğru yavaş ve dikkatli bir şekilde yol alın.

Uniroyal. A brand of Continental.*