Shark Skin Technology (SST)

Geliştirilmiş Shark Skin teknolojisi ile maksimum suda kızaklama performansı

01_shark_skin

Doğadaki düşük su direncinden ilham aldık

Bir köpekbalığına olağanüstü, eşsiz cilt dokusunu görecek kadar yaklaştıysanız Doğa Ana'nın en büyük maharetlerinden birine şahit olmuşsunuz demektir. Aynı etki RainSport 3 ve RainExpert 3 lastiklerimizde de görülür.

Köpek balıkları uzaktan bakıldığında parlak ve neredeyse kaygan görünürler, ancak yakından baktığınızda üzerinde birbirine kenetlenmiş minyatür dişlere benzeyen pullar görürsünüz. Dermal pul olarak bilinen bu dişler, sadece köpekbalığını korumakla kalmaz, kürk gibi kabararak suyu daha verimli ve daha az sürtünmeyle gövdesinden aşağıya iter. Ve böylece köpekbalıkları avlarının peşine düşer. Daha hızlı. Daha sessiz. Daha az dirençle.


02_tyre_detail

Gelişmiş sürüş keyfi ve güvenlik için yaratılan biyonikler

Tasarım mühendislerimiz, RainSport 3 ve RainExpert 3 lastiklerimizde kullanılan Shark Skin Teknolojisini (SST) geliştirirken köpek balığının pullarının girift kanallarından ilham aldı. Sıvı türbülansını önlemek ve suyu lastiğin altından hızla dışarı atmak için biyonik yardımıyla lastiklerimizin sırt desenlerinde köpekbalığı derisi etkisini yaratmayı başardık.


Bu devrim niteliğindeki teknoloji, lastiklerin yol temasını kaybetmeden su birikintilerinden geçmesi anlamına geliyor. Lastiğin kanallarından hızla akıp giden su, verimli ve hızlı bir şekilde dağılır, yani lastikler yol yüzeyine tutunmayı sürdürdüğünden suda kızaklama riski azalır.

03_1_without_sst_EN
03_2_with_sst_EN
Uniroyal. A brand of Continental.*